KONST / Litografier / Färglitografi 13862025
nr 1386 2025
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Färglitografi, Signerad, numrerad 218/280, Röd Vinbär. Motivet: 32x35cm, yttermått inklusive ram: 50x51cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:08:14
3/3 17:35:16
500 kr
22/3 19:44:50
22 mar
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska